Restauracja

Restauracja "Mateo"

pasek w tle

Zasmakuj w restauracji Mateo

Znakomita kuchnia, profesjonalna obsługa, niezwykły klimat

Restauracja „Mateo” słynie z życia towarzyskiego. Już od kilkunastu lat skupia Gości, wabiąc znakomitą kuchnią, profesjonalną dyskretną obsługą i niezwykłym klimatem wnętrz. Odbywają się tu bale, przyjęcia rodzinne, bankiety, uroczyste kolacje i niezliczone jubileusze. Do Państwa dyspozycji oddajemy Salę Balową na parterze. Na piętrze zaś sale podzielono na: Lustrzaną, Pod Zegarem i Patio oraz Salę Kameralną i Lożę. Restauracja jest od lat cenionym miejscem kameralnych spotkań znanym ze znakomitej kuchni.
Śliwki Damcha - Świętokrzyski Szlak Kulinarny

Pobierz aktualne menu

pasek w tle
Wykwintna restauracja i jedzenie na wynos - Hotel Mateo

Lunch w czasie podróży

Zapraszamy na wyśmienity lunch w przerwie w czasie podróży, wykwintny obiad z rodziną, lub romantyczny wieczór przy lampce wina w gronie przyjaciół. Restauracja „Mateo” nawiązuje do ciepłego domowego klimatu powiązanego z tradycją regionu uwzględniając najnowsze kulinarne trendy. Dogadza zarówno smakoszom mięsiwa jak i wegetarianom. Podajemy całą gamę różnych smakowitych potraw regionalnych. Specjalnością naszej kuchni jest polędwica wieprzowa trącana sosem z Damachy. Uzupełnieniem są zapewne doskonałe wypieki z naszego domowego „pieca” przyrządzone według własnej receptury. Wyśmienity sernik z bitą śmietanką i sosem wiśniowym oraz szarlotka na ciepło z powiewem lodów waniliowych. Wyborna kawa i orzeźwiające drinki poprawią nastrój, dając ukojenie i oderwanie od codzienności. Niepowtarzalne dekoracje zbierane przez pokolenia dostojnie prezentują się podkreślając swoją siłę i przemijanie, a połączone z muzyką dają poczucie niezapomnianych chwil.

Godziny otwarcia

pasek w tle

Restauracja czynna

codziennie od 7.00 – do 22.00

Na życzenie grup 

do ostatniego gościa

W sezonie jesienno-zimowym otwarte 

od  7:00 do 20:00

Jedzenie na wynos

pasek w tle
Doskonałą propozycją dla tych, którym brakuje czasu lub nie mają ochoty na przygotowanie posiłku to jedzenie na telefon.
Jedzenie na wynos ma swoje niepowtarzalne zalety. Danie może być odebrane w naszej restauracji lub dowiezione do Państwa domu czy biura. Codziennie na Facebook’u inne menu. Zamawiając przez telefon dowiecie się Państwo jaki jest czas oczekiwania na zamówione potrawy. Restauracja jest przystosowana do przyjmowania grup w ilości gości od 10 do 120 (np. wycieczki autokarowe) i do organizacji imprez.

Dziedzictwo kulinarne

pasek w tle
RESTAURACJA „ MATEO” należy  do „DZIEDZICTWA KULINARNEGO”. Jest to część  Europejskiej  Sieci  Regionalnego  Dziedzictwa  Kulinarnego, która promuje produkcję  i  spożycie  regionalnej  żywności. Należąc do sieci  „Dziedzictwo Kulinarne Świętokrzyskie” wykazujemy więź z regionem  używając  jak  najwięcej  produktów  czy   surowców  pochodzących  ze Świętokrzyskiego,  często od członków  należących  do naszej  sieci. Żywność  sygnowana oznaczeniem „Dziedzictwo  Kulinarne  Świętokrzyskie”  jest nie tylko smaczna, ale i bezpieczna oraz zdrowa.
Należymy do „ŚWIĘTOKRZYSKIEJ KUŹNI SMAKÓW” i posiadamy kredens z produktami regionalnymi.
Jesteśmy na „SZLAKU KULINARNYM” – zapraszamy!

Oferta cateringowa

pasek w tle
Sprawnie działający catering jest nieodzownym elementem większości szkoleń, bankietów czy konferencji oraz wszelakiego rodzaju spotkań biznesowych jak również przyjęć okolicznościowych. Organizujemy je z najwyższą jakością, dokładamy wszelkich starań, aby wszyscy uczestnicy organizowanych przez nas bankietów byli profesjonalnie obsłużeni. Przygotowując catering dla Klientów biznesowych jak również indywidualnych, dbamy o każdy szczegół przyjęcia. Każde nasze zlecenie traktujemy priorytetowo i realizujemy je z pasją oraz odpowiedzialnością. Tworzymy menu na specjalne okazje, wykonujemy również potrawy świąteczne, przygotowujemy catering na duże i małe przyjęcia.

Szczegółową ofertę wraz z cenami ustalamy indywidualnie na życzenie naszych klientów. Ceny zależne są od ilości uczestników spotkania. Proponujemy kompleksową obsługę spotkania lub ograniczenie się tylko do dostarczenia posiłków. Jeśli interesuje Państwa zorganizowanie bankietu, konferencji, szkolenia czy przyjęcia okolicznościowego oraz niezwykle ważny jest dla Państwa sprawny i niezawodny catering – serdecznie zapraszamy do współpracy!